اخبار سایت - فروشگاه اینترنتی چتر کتاب
ثبت سفارش
بستن
نام کالای درخواستی :
نام نویسنده :
نام مترجم :
نام ناشر / تولید کننده :
توضیحات :
برای نمایش بهتر سایت از مرورگر FireFox یا Internet Explorer ورژن بالای 8 استفاده کنید، برای دریافت اینجا کلیک کنید
اخبار سایت
20% تخفیف

تمامی کتابهای موجود در فروشگاه اینترنتی چترکتاب از 95/6/25 لغایت 95/6/30 با 20% تخفیف به فروش میرسند

خبر

تخفیف ها به صورت خودکار بر روی فاکتور شما ثبت میشوند

همچنین در صورتی که خرید شما بیش از 200 هزار تومان باشد،ارسال کتابها به سراسر کشور به صورت رایگان انجام میشود.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٥/٢٥

فرهنگیان و معلمان صاحب بانک می شوند

به گزارش هشدار نیوز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یک فوریت طرح «تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش» را به تصویب رساندند.

خبر


هدف از ارائه این طرح یک فوریتی که به امضاء ۱۳۸ تن از نمایندگان رسیده است، تعریف منابع مالی جدید خارج از چارچوب های موجود برای وزارت آموزش و پرورش است تا بخشی از نیازهای مالی و رفاهی این وزارتخانه تامین شود؛ این طرح همچنین به دنبال تعریف مقررات مالی، اداری و پشتیبانی معینی است که اختیارات قانونی را در کنار تامین مالی پیش بینی کند.

یک فوریت این طرح با ۱۳۸ رای موافق، ۱۹ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع از مجموع ۲۴۶ نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید و جزئیات آن پس از بررسی در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، به صحن علنی ارجاع خواهد شد.

بر اساس بخشی از این طرح ده ماده ای، شرکت های دولتی، بانکهای دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت موظفند یک درصد از کلیه درآمدهای خود را به خزانه واریز کنند تا از محل ردیف خاصی که در قانون بودجه لحاظ می شود، علاوه بر بودجه سنواتی، در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد و در توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت فرهنگیان و تامین سرانه آموزشی و پرورشی هزینه شود.

بر اساس ماده دیگری از این طرح، صندوق ذخیره فرهنگیان مکلف می شود پس از طی مراحل قانونی، بانک فرهنگیان را تاسیس کند؛ بانک فرهنگیان نیز مجاز به تامین تسهیلات مورد نیاز فرهنگیان بدون رعایت سقف تسهیلات بانک های دیگر و با نرخ سود کمتر از آن می شود. وزیر آموزش و پرورش نیز به عنوان رئیس مجمع بانک فرهنگیان تعیین خواهد شد

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٥/١٨

ظرفیت رشته های پرمتقاضی را افزایش می دهیم

درسال تحصیلی جدید ظرفیت رشته هایی که متقاضی بیشتری دارند را افزایش می دهیم و دانش آموزان در صورت وجود ظرفیت می توانند در اولویت های دیگر هم ثبت نام داشته باشند

خبر

به گزارش خبرگزاری فرهنگیان وزیر آموزش و پرورش در خصوص اعتراضات موجود در زمینه انتخاب رشته در روند هدایت تحصیلی در پایه نهم گفت: درسال تحصیلی جدید ظرفیت رشته هایی که متقاضی بیشتری دارند را افزایش می دهیم و دانش آموزان در صورت وجود ظرفیت می توانند در اولویت های دیگر هم ثبت نام داشته باشند .

به گزارش واژه نیوز؛ علی اصغرفانی که امروز ۱۱ مرداد ۹۵ در جمع خبرنگاران در مراسم اختتامیه جشنواره قلم سخن می گفت با اشاره به موضوع هدایت تحصیلی اظهار داشت: در سراسر کشور در استان ها به درخواست های دانش آموزان رسیدگی شده است و ما امیدواریم در توزیع متوازن رشته ها موفق عمل کنیم. ما موظفیم رشته های تحصیلی را به صورت متوزان گسترش دهیم تا دانش آموزان در آینده وارد مشاغل مورد نظر شوند.

وی در خصوص اعتراضهای موجود در روند هدایت تحصیلی گفت: اگر ظرفیت وجود داشته باشد دانش آموزان می توانند در اولویت های دیگر هم ثبت نام داشته باشند ولی باید ۴ عامل استعداد، علاقه، نیاز کشور و امکانات در این انتخاب لحاظ شده باشد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تلاش ما برای سال تحصیلی جدید این است که ظرفیت رشته هایی که متقاضی بیشتری دارند را افزایش دهیم .

بیمه تکمیلی صندوقی ادامه پیدا می کند

فانی در پاسخ به سوالی در خصوص بیمه تکمیلی فرهنگیان گفت: بیمه تکمیلی فرهنگیان در سال تحصیلی گذشته به صورت صندوقی بود و با توجه به رضایت همکاران به همان روال ادامه پیدا می کند.

وی با اشاره به ۱۲۶ هزار دانش آموز در حال تحصیل در سیستم آموزش از راه دور در کشور گفت: آموزش از راه دور یکی از حلقه های تامین عدالت آموزشی در ایران است که به دو روش سنتی (نیمه حضوری) و روش آنلاین (الکترونیک) انجام می شود. در روش سنتی ۶ ساعت کلاس رفع اشکال داریم.

وزیر آموزش و پرورش امروز با شرکت در مراسم اختتامیه جشنواره قلم ویژه مدارس آموزش از راه دور از برگزیدگان این جشنواره تقدیر کرد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٥/١٣

کتب درسی دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول چاپ شد

توزیع کتب‌ درسی پایه دهم از ۱۵ شهریورماه

خبر

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان پایه دهم از ۱۵ شهریورماه امسال خبر داد و گفت: کتب درسی دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول چاپ شده است.

 

حجت‌‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌‌وگو با خبرگزاری فرهنگیان ، درخصوص «آخرین وضعیت کتاب‌های درسی در سال تحصیلی جدید»، اظهار داشت: بخشی از کتاب‌های درسی چاپ شده است و تعدادی از کتا‌ب‌های درسی پایه دهم نیز آخرین مراحل آماده‌سازی خود را طی می‌کند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: کتاب‌های درسی دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه اول از زیر چاپ خارج شده‌ است.

وی افزود: از ۱۵ شهریور کتاب‌های درسی پایه دهم نیز در چرخه توزیع قرار می‌گیرد و دانش‌آموزان می‌توانند آنها را تهیه کنند.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٥/١٢

نماد اعتماد الکترونیکی چترکتاب

نماد اعتماد الکترونیک چیست ؟

خبر

نماد اعتماد الکترونیکی اعطایی به فروشگاه های اینترنتی و شرکتهای مورد اعتماد وزارت صنعت, معدن و تجارت است که به کاربر اطمینان خاطر لازم برای خرید اینترنتی از یک وبسایت را می‌دهد.مسئولیت در قبال خدمات و محصولات و محتوای موجود در یک وبسایت تحت نظارت اینماد بر عهده همان موسسه است و تخطی از قوانین و مقررات مثبوت و یا مغایرت خدمات یا محصولات ارائه شده با آن چیزی که در سایت درج شده است می‌تواند پیگیری و شکایت کاربر از مراجع قضایی مربوطه را بهمراه داشته باشد. توجه داشته باشید تمامی موسسات دارای نماد اعتماد الکترونیکی موظف به رعایت تعهدنامه مربوطه در ۹ بند هستند. میزان اعتماد کابر به نماد اعتماد یک وبسایت را می‌توان با تعداد ستاره های موجود در نماد اعتماد وبسایت سنجید و ارزیابی کرد. بیشتر از ۹۰% سایت های دارای اینماد از نماد ۱ ستاره برخوردار هستند و اکثریت باقی مانده نماد ۲ ستاره دارند.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/١٦

چاپ کتب درسی

«لیدا نیک‌ روش» مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به میزان کتب درسی چاپ شده دانش‌آموزان، گفت: تمامی کتاب های درسی دانش‌آموزان به جز پایه دهم به چاپ رسیده است.

خبر

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت آموزش و پرورش، نیک‌ روش تصریح کرد: دو عنوان از کتاب‌های دانش‌آموزان پایه دهم را سفارش چاپ داده‌ایم و به مرور مابقی عناوین کتب پایه دهم را به چاپخانه طرف قرارداد ارسال می‌کنیم.
وی با بیان اینکه کتاب های درسی دانش‌آموزان ابتدایی، پیش دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای و کاردانش از طریق سامانه ارسال می‌شود، خاطرنشان کرد: کتاب های درسی دانش‌آموزان متوسطه اول و متوسطه دوم نیز از 20 شهریور در استان ها و از 23 شهریور در تهران، شهرستان‌های تهران و البرز از طریق کتاب‌ فروشی‌ها توزیع خواهد شد.
نیک روش همچنین درخصوص میزان ثبت کتب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه کتاب های درسی، افزود: تاکنون 70 درصد دانش‌آموزان ابتدایی و پیش دانشگاهی در سراسر کشور برای دریافت کتاب های درسی سال تحصیلی آینده ثبت نام کرده‌اند.
مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: امیدواریم تا 15 خردادماه تمام دانش‌آموزان ابتدایی و پیش دانشگاهی در سامانه کتاب های درسی ثبت نام خود را انجام داده و این کار را به دقایق آخر موکول نکنند.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/٠٩

لباس جدید دانش آموزان

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت:دانش آموزان، سال تحصیلی آینده را با رنگ و طرح لباس جدید به مدرسه می روند.

خبر

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا مهدی علی اکبرزاده روز سه شنبه از مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری نمایشگاه پوشاک در مدارس خبرداد و افزود: این نمایشگاه با مدیریت دبیر کمیته مد ولباس و با مشارکت ویژه وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.
وی اظهارکرد: یکی از بزرگترین گام ها در فعالیت مد و لباس علاوه بر فعالیت های جاری که در آموزش و پرورش در حال شکل گیری است ، برگزاری نمایشگاه لباس مدارس است که در آینده برگزار می شود و این نمایشگاه فرصتی است تا دانش آموزان و مربیان فرمها و طرح های جدیدلباس را تجربه کنند.
وی گفت: ارتقاء سطح کیفیت لباس فرم مدارس، بازنگری و مهندسی دوباره در طراحی پوشاک مدارس ، اعمال سلایق ، علایق و خواسته های دانش آموزان و معلمان در طراحی پوشاک مدارس از جمله اهداف نخستین نمایشگاه مدارس است.
علی اکبرزاده ، توسعه فرهنگ مد و لباس اسلامی ، توجه به سلایق خانواده ها ، انجام طراحی های به روز شده و جدید ، ایجاد رقابت سازنده و تاثیر گذار بین طراحان لباس، معرفی الگوهای مناسب با رده های سنی و جنسی دانش آموزان توجه به ویژگی های بومی و محلی را از جمله اهداف مشارکت آموزش و پرورش در برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.
دبیر کمیته عفاف و حجاب وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، ترویج و تعمیق فرهنگ حیا ، عفاف و حجاب متناسب با قابلیت ها و ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی را یکی از راهکارهای این بخش عنوان کرد.
وی بازنگری و بازتولید برنامه ها و محتوای آموزشی و روش های تربیتی برای درون سازی و تعمیق و ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب را راهکار دوم مطرح کرد.
علی اکبرزاده همچنین از اتخاذ تدابیر مناسب جهت جذب ، تربیت و بکارگیری نیروی انسانی شایسته و متعهد و عوامل به رعایت حیا، عفاف و پوشش مناسب در کلیه مراکز اداری و آموزشی به عنوان راهکار سوم اشاره کرد.
وی راهکار چهارم را جلب مشارکت سازنده و اثر بخش خانواده ها در حفظ ، تعمیق و اشاعه حیا، عفاف و پوشش دانش آموزان برشمرد و از طرفی ایجاد ساز و کارهای لازم برای هماهنگی رسانه ها و تولید کنندگان کتب و مواد آموزشی ، لوازم التحریر و تجهیزات آموزشی و تربیتی در جهت ترویج فرهنگ حیا، عفاف و حجاب مناسب در دانش آموزان را راهکار پنجم عنوان کرد.
وی طراحی و الگوی لباس و پوشش مناسب ،متنوع ، زیبا و آراسته مبتنی بر فرهنگ اسلامی - ایرانی برای مربیان و دانش آموزان پسر و دختر در راستای تقویت های اسلامی - ایرانی را راهکار ششم این سند دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش علی اکبرزاده برنامه ریزی به منظور اقناع فکری دانش آموزان برای پذیرش قلبی و درونی حیا، عفاف ، حجاب و عمل به آن با تبیین دیدگاه اسلام را هفتین و آخرین راهکار سند مطرح کرد.
بنابراین گزارش نمایشگاه مد و لباس مدارس 29 تیر ماه تا اول مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های تخصصی شهرداری تهران در بوستان گفت گو برگزار می شود.
فرخوان این نمایشگاه 25 اردیبهشت ماه از سوی دبیر کمیته مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، برای حضور تولید کنندگان و طراحان منتشر شده است.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/٠٥

پانسیون های غیرمجاز مطالعاتی

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با هشدار نسبت به فعالیت پانسیون های غیرمجاز مطالعاتی گفت: خانواده ها فریب تبلیغات واهی و غیرواقعی این موسسات غیرمجاز را نخورند و در صورت مشاهده و شناسایی این اماکن مراتب را به حراست آموزش و پرورش شهر تهران گزارش کنند.

خبر

مسعود ثقفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فعالیت پانسیون های غیرمجاز مطالعاتی که با عنوان «کلاس های آمادگی برای امتحانات نهایی و سکوی پرتاب به سوی کنکور» تبلیغ می کنند افزود: متاسفانه به تازگی با پدیده نوظهوری به نام پانسیون های مطالعاتی مواجه هستیم که این پانسیون ها در فضایی خارج از مدرسه و بدون تائید و مجوز آموزش و پرورش تشکیل و فعال شده اند. 
وی اظهار کرد: این پانسیون ها با ادعاهای تبلیغاتی اغواکننده برخی از دانش آموزان(عموما دانش آموزان دختر مقطع دوم و سوم متوسطه) را برای حضور در کلاس های آمادگی امتحانات نهایی فریب داده و جذب این مراکز می کنند. 
ثقفی با بیان اینکه متاسفانه شاهد موارد عدیده غیراخلاقی و آسیب های اجتماعی در این پانسیون های غیرمجاز هستیم، افزود: در برخی از این پانسیون ها به دلیل زمان خاص برگزاری کلاس ها بعد از ساعات مدرسه و خستگی دانش آموزان از مواد روان گردان استفاده شده است. 
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با هشدار به خانواده ها درباره فریب نخوردن ادعاهای تبلیغاتی نسبت به این پانسیون های غیرمجاز مطالعاتی گفت: خانواده ها در صورت مشاهده و شناسایی این اماکن مراتب را در اسرع وقت به حراست آموزش و پرورش شهر تهران اطلاع دهند. 
وی افزود: از اداره اماکن نیروی انتظامی و قوه قضائیه نیز درخواست ورود به پدیده غیرقانونی پانسیون های مطالعاتی و برخوردهای قانونی با متخلفان را داریم.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/٠٤

آخرین مهلت ثبت نام آزمون کاردانی فنی و حرفه‌ای

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت نام در آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال 95 در ساعت 24 امشب، (دوشنبه سوم خرداد) خبر داد.

خبر

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا، اظهار کرد: براساس اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در رابطه با تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته و همچنین رشته محل‌های جدید در آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال 95 که از چهارشنبه 29 اردیبهشت روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفته به منظور مساعدت برای ثبت نام و درج کد رشته‌ محل‌های انتخابی، مهلت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی برای آن دسته از داوطلبان که قبلا ثبت نام کرده بودند تا ساعت 24 امشب تمدید شد.

 

وی در ادامه در مورد تعداد داوطلبان ثبت نام کننده گفت: تا ساعت 8صبح امروز،204 هزار و 256 داوطلب نسبت به ثبت نام اقدام کردند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آزمون کشور در ادامه گفت: براساس ضوابط در این آزمون برای پذیرش دانشجو در 42 کد رشته امتحانی اقدام می‌شود که از این تعداد یازده رشته امتحانی از طریق برگزاری آزمون و نمره کل اکتسابی داوطلب در آزمون داوطلب پذیرش می‌شود و آزمون مذکور در صبح جمعه 22 مرداد ماه برگزار خواهد شد.پذیرش دانشجو در 31 رشته دیگر براساس سوابق تحصیلی و معدل کل دیپلم خواهد بود.

 

 

انتشار اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی در دهه آخر شهریور

 

توکلی در پایان درمورد زمان انتشار اسامی پذیرفته شدگان نهایی نیز گفت: اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون مذکور در دهه آخر شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش اموزش کشور منتشر می‌شود.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٣/٠٣

تکمیل لیست کتاب‌های چاپ اول 10ماه نخست سال 94

دبیر چهاردهمین دورۀ جشنواره قلم زرین از تهیه لیست 10 ماهه نخست سال 94 از کتاب‌های منتشره خبرداد و گفت: هنوز لیست کتاب‌های چاپ اول بهمن و اسفند باقی است.

خبر

محمدرضا اصلانی دبیر چهاردهمین دورۀ جشنواره قلم زرین در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون دوره چهاردهم اظهار داشت: از سوی خانه کتاب لیست کتاب‌های منتشره در سال 94(چاپ اول) در اختیار ما قرار گرفته است.

وی ادامه داد: البته هنوز دو ماه بهمن و اسفند باقی است و بزودی لیست این دو ماه هم ارائه می شود تا داوری‌ها آغاز شود. ضمن اینکه کتاب های شهرستانی ها هم باید در اختیار ما قرار گیرد.

جشنواره قلم زرین با سابقه‌ترین و منظم‌ترین جشنواره ادبی غیر دولتی کشور است، که همه ساله در 14 تیرماه(روز ملی قلم) برگزار می‌شود و در پنج رشته داستان (بزرگسال و کودک و نوجوان)، پژوهش و نقد ادبی و شعر (بزرگسال و کودک و نوجوان)، برگزیدگان خود را معرفی می‌کند و مورد تقدیر قرار می‌دهد. برخی از دبیران دوره های پیشین این جشنواره عبارت‌اند از: رضا اسماعیلی، راضیه تجار، احمد شاکری، رضا رسولی، علی‌اکبر والایی و کامران پارسی‌نژاد. دبیر جشنواره به عنوان نخستین کار، داور و سرداوران مورد نظر خود برای هر یک از بخش‌های پنجگانه فوق را به هیئت مدیره انجمن قلم معرفی می‌کند؛ تا پس از تایید به کار مشغول شوند. این داوران می توانند از میان اعضای انجمن یا خارج آن باشند.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٢/٢٨

تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند سوابق تحصیلی دانش‌آموزان در مقطع متوسط برای سال 95 در کنکور به صورت مثبت اعمال شود.

خبر

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه، جزئیات طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را بررسی کردند.
نمایندگان مجلس با 143 رأی موافق، 45 رأی مخالف، 10 رأی ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در جلسه علنی با ماده واحده این طرح موافقت کردند.
بر اساس این ماده واحده؛
1-بند الف ماده یک قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور مصوب دهم شهریورماه 1392 به شرح زیر اصلاح می‌شود:
الف- سابقه تحصیلی: نمرات تعداد دروس دوره متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی است که امتحانات آن مطابق اصول سنجش و اندازه گیری توسط وزارت آموزش و پرورش به صورت سراسری، نهایی و استاندارد مطابق مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود.
2-بند ت ماده 3 قانون (وظایف و اختیارات شورای سنجش و پذیرش)، به شرح زیر اصلاح می‌شود:
ت- اتخاذ تصمیم در مورد میزان و نحوه تاثیر هر یک از عوامل سابقه تحصیلی (متناسب با تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات سراسری، نهایی و استاندارد) آزمون عمومی و آزمون اختصاصی در سنجش.
تبصره- این قانون از تاریخ تصویب لازم‌الاجراست.
نمایندگان همچنین با 138 رأی موافق، 42 رأی مخالف، 11 رأی ممتنع از مجموع 234 نماینده حاضر در جلسه علنی با پیشنهاد الحاقی یکی از نمایندگان موافقت کردند.
بر اساس این پیشنهاد الحاقی، تاثیر سوابق تحصیلی برای سال 1395 به‌صورت مثبت اعمال می‌شود و در سایر موارد با بررسی کارشناسی برای سال‌های بعد اعمال خواهد شد.
دو فوریت و کلیات این طرح، هفته گذشته به تصویب نمایندگان رسیده بود.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٢/٢٧

صدور مجوز دانشگاه مجازی

معاون آموزشی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی از صدور مجوز برای تاسیس دانشگاه مجازی به منظور پشتیبانی از دانشگاه های علوم پزشکی در کشور خبر داد.

خبر

دکتر محمدباقر لاریجانی عصر پنجشنبه در نشست با اساتید دانشگاه علوم پزشکی کاشان، همچنین از رشد 22 درصدی اعتبارات سال جاری وزارت بهداشت نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با این وجود دانشگاه های علوم پزشکی نیازمند جذب اعتبار بیشتر از منابع مختلف هستند.
وی به رشد 11 درصدی اعتبارات استعدادهای درخشان در دانشگاه های علوم پزشکی اشاره و تصریح کرد: این اعتبار در بخش هیات علمی دانشگاه ها در سال جاری رشد 17 درصدی داشته است.
لاریجانی همچنین گفت: با مطالعاتی که انجام شده است، ساخت بیمارستان ها در مناطق مختلف کشور براساس نیازسنجی ها انجام می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: ما با چالش در رشته های تخصصی مواجه هستیم، از این رو در برخی بیمارستان ها مشکل داریم.
لاریجانی به کمبود 15 هزار میلیارد ریالی اعتبار حوزه آموزشی این وزارتخانه اشاره کرد و افزود: باید برای جبران این عقب ماندگی از خیران سلامت یاری طلبید.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: 200 میلیون دلار برای حوزه آموزشی وزارت بهداشت از صندوق توسعه ملی درخواست کمک کرده ایم.
وی در خاتمه از برگزاری دوره های آموزشی برای پزشکان خبر داد.
در این آیین از اساتید نمونه دانشگاه علوم پزشکی کاشان قدردانی شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٢/٢٦

آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد ماه

آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد ماه

خبر

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی زرافشان در خصوص شرایط ثبت نام در سال تحصیلی 96-95، گفت : دستور الملل اجرایی ثبت نام دانش آموزان ، با عنایت به سیاست های جدیدی ابلاغی به استان ها ارسال شده و با تدبیر کافی و به کارگیری همه امکانات و پیش بینی ساز وکارهای لازم و طرح در کمیته برنامه ریزی استان و منطقه ، نسبت به اجرای دقیق آن اقدام شود.
وی افزود: ثبت نام همه دانش آموزان و نوآموزان مدارس دولتی و غیردولتی و مراکز پیش دبستانی صرفا از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان (سناد) انجام می پذیرد و ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان پایه اول ابتدایی از
01/03/95 و سایر دوره های تحصیلی پس از پایان امتحانات لغایت 31/5/95 خواهد بود.
زرافشان ادامه داد : دریافت هرگونه وجه و نیز اخذ تعهد مالی و به استثنای وجوه مربوط به سنجش سلامت ، بیمه، استعلام از ثبت احوال و کتب درسی هنگام ثبت نام در مدارس دولتی در فصل ثبت نام ممنوع است و در اجرای ماده 11 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و آیین نامه مصوب آن دریافت کمک های مردمی مشروط به آنکه داوطلبانه بودن این که در فصل ثبت نام دریافت نشود ، منعی ندارد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد : مدیران مدارس غیردولتی، شاهد، استعدادهای درخشان و آموزش از راه دور که برابر مقررات مربوط مجاز به دریافت وجه تحت عناوین خاص در هنگام ثبت نام می باشند میزان آن را همراه با فهرست همه فعالیت ها در تابلو اعلانات مدرسه و در معرض دید اولیای محترم نصب کنند و باید فهرست پرداخت کنندگان با نشانی کامل برای مشاهده ناظران تنظیم و ارائه شود.
رئیس ستاد پروژه مهر وزارت آموزش و پرورش گفت : ثبت نام دانش آموزان همه پایه های تحصیلی در مدارس دولتی عادی بدون برگزاری آزمون ورودی ، مصاحبه ، شرط معدل و... صرفا براساس محدوده جغرافیایی مدارس صورت می پذیرد و ثبت نام هنرجویان هنرستان بدون لحاظ محدود جغرافیایی و براساس ضابطه انجام خواهد شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٢/٢٥

اخبار نمایشگاه

نمایشگاه کتاب جای خوبی برای دسترسی ناشران به نقدینگی

خبر

مدیر انتشارات نغمه‌نواندیش با حضور در سرای اهل قلم با بیان اینکه نمایشگاه کتاب فرصتی غنیمت برای رقابت سازنده در بین ناشران است، گفت: ناشران مختلف با حضور در نمایشگاه کتاب آثار دیگر ناشران را می‌‌بینند و برای تولید آثار پرمحتوا تلاش می‌‌کنند و این امر رقابت سازنده‌ای را در بین ناشران ایجاد می‌‌کند.

به گزارش ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، نشست تخصصی «نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرصت‌ها و تهدیدها» با حضور مریم جدلی مدیر انتشارات نغمه‌نواندیش، محمدمهدی داوودی‌پور مدیرعامل شرکت تعاونی ناشران و کتاب‌فروشان تهران محمدرضا توکل رئیس کمیته ناشران داخلی، کاظم قلم‌چی رئیس کانون فرهنگی آموزش، فرهاد تیمورزاده مدیر انتشارات تیمورزاده و مسعود پایداری نایب رئیس اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران عصر ششمین روز برگزاری نمایشگاه کتاب در سرای اهل قلم برگزار شد.

مریم جدلی مدیر انتشارات نغمه‌نواندیش در این نشست درباره‌ی فرصت‌های نمایشگاه کتاب گفت: این‌که بگوییم نمایشگاه کتاب جشن فرهنگی و یک تحول فرهنگی در ده روز از سال است خیلی زیباست، زیرا ناشران در ده روز برگزاری نمایشگاه کتاب می‌‌تواند اندوخته‌ای که برای چاپ کتاب در طول یک سال خرج کرده‌اند را در این مدت کوتاه دریافت کنند. یک فرصت دیگری که نمایشگاه کتاب برای ناشران فراهم کرده است این است که ناشرانی که در طول سال در انتشارات‌شان مشغول کار در فضای بسته هستند، می‌‌توانند با مخاطب‌های‌شان از نزدیک صحبت کنند و درباره کیفیت کتاب‌ها از مخاطب‌‌ها سوال کنند. از طرفی ناشران با هم تبادل نظر می‌کنند و رقابت سازنده میان آنها برای تولید کتاب‌های پرمحتوا و با کیفیت شکل می‌‌گیرد.

فرهاد تیمورزاده مدیر انتشارات تیمورزاده نیز با بیان اینکه تغییر نگرشی باید بر مدیریت نمایشگاه کتاب صورت گیرد افزود: همانطور که رئیس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه کتاب بیست و نهم بر سپردن کار نمایشگاه به ناشران تاکید داشت، باید بگویم دولت نیز باید آمادگی لازم برای کاهش تصدی‌گری داشته باشد. بنابراین برنامه‌ریزی‌های متعددی که در سه دهه برگزاری نمایشگاه کتاب شده، منسجم نبوده و امروز با کاهش تقاضای کتاب و پایین بودن سرانه مطالعه در کشور روبرو هستیم. بنابراین تغییر نگرش مدیریتی در این زمینه نیاز است.

وی بهترین کارکرد نمایشگاه کتاب را فروش کتاب‌ها در ده روز برگزاری نمایشگاه کتاب دانست و گفت: نمایشگاه کتاب نقش مهمی در اختیار نشر ضعیف و فقیر ما قرار می‌دهد. اگر نمایشگاه کتاب در یک برنامه‌ریزی منسجم یک بخش مهمی از برنامه‌های فرهنگی کشور را عهده‌دار می‌‌شد، امروزه ما نباید شاهد کاهش تیراژ کتاب و نبود مخاطب با حوصله برای کتابخوانی باشیم. مردم با وجود سالن‌های شلوغ و گرم تنها برای دیدن کتاب به نمایشگاه می‌‌آیند نه خرید آن و ما شاهد این هستیم که کتاب خوب به نمایش گذاشته می‌‌شود ولی مخاطب پس از پایان برگزاری نمایشگاه امکان رویارویی با کتاب را ندارد. اگر نمایشگاه کتاب به عنوان یک رویداد فرهنگی کشور یک چهارضلعی کتاب، مخاطب، ناشر و مولف و پدیدآورنده قرار می‌‌گرفت، اقدام بسیار مثبتی بود و ما شاهد وضع اسف بار کاهش تیراژ کتاب نبودیم.

کاظم قلم‌چی مدیر کانون فرهنگی آموزش دیگر سخنران این نشست نیز گفت: اهداف مختلفی از جمله ترویج فرهنگ کتابخوانی، فروش نمایشگاه کتاب برای نمایشگاه کتاب تعریف می‌‌شود. وزارت ارشاد در یک ماموریت وظیفه‌اش را در قبال برگزاری نمایشگاه کتاب انجام می‌‌دهد. اما برای اینکه بتوانیم بفهمیم هدف اصلی نمایشگاه چیست باید اهداف کنار هم اولویت‌بندی شوند. برگزاری نشست‌های مختلف در سراهای اهل قلم تالار گفتگو و سرای کتابنما تا حدودی به رشد فرهنگی کشور کمک می‌‌کند. اما هدف اصلی و عالی باید کتابخوان کردن مردم باشد که مردم اقبال بیش‌تری به خواندن کتاب داشته باشند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب در کشور ما منحصر به مردم و جامعه خاص خودمان است گفت: به نظر من هیچ رویدادی به اندازه برگزاری نمایشگاه کتاب برای اعتلای سطح اگاهی و فرهنگ مردم تاثیرگذار نیست اما قطعا کمی و کاستی‌هایی دارد که باید با برنامه‌ریزی منجسم‌تر جبران شود.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

 

تاریخ خبر : ١٣٩٥/٠٢/٢١

راه اندازی پنل مشتریان

جهت رفاه حال مشتریان راه اندازی پروفایل حساب با امکانات کامل

خبر

از تاریخ اول شهریور تمامی مشتریانی که با این موسسه در حال همکاری هستند میتوانند از طریق  پورتال مشتریان اقدام به ثبت پیش فاکتور و مراحل پیگیری آن همچنین مطلع شدن از چاپ و توزیع کتابهای جدید ، اطلاع از کتب پرفروش هفته ، دسترسی به صورتحساب و گردش مالی و ریز اسناد دریافتی و پرداختی داشته باشند

جهت اطلاع از نحوه استفاده و فعال سازی قسمت مربوطه با اپراتورهای فروش تماس حاصل فرمایید

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٦/٠٣

توزیع کتابهای سال تحصیلی 94-95

توزیع کتابهای سال تحصیلی 94-95

خبر

کتابهای سال نحصیلی 94-95 آماده توزیع میباشد

گاج ،تخته سیاه،الگو،خیلی سبزو....

تاریخ خبر : ١٣٩٤/٠٥/٠٧

فروشگاه اینترنتی پخش کتاب محمدی در تاریخ 93/09/01

فروشگاه اینترنتی پخش کتاب محمدی در تاریخ 93/09/01

خبر

فروشگاه اینترنتی پخش کتاب محمدی در تاریخ 93/09/01 راه اندازی شد.

تاریخ خبر : ١٣٩٣/٠٩/٠١